En çok tercih edilen polikarbon

polikarbon
polikarbon

Polikarbon levhaların kullanım alanı oldukça geniştir. Bunun nedeni birçok yeni ve beklenen özelliği yapısında bulundurmasıdır. Özellikle ısı yalıtımı sağlaması ve gün ışığını eşit bir şekilde dağıtmasından ötürü kullanım alanları, günümüzde fazlalaşmıştır.

Öncelikle camdan daha hafiftir, kırılmalara karşı dayanıklıdır ve renk çeşitleri mevcuttur. Beyaz, bronz, mavi, yeşil, gri gibi tonlarda tercih edilebilmektedir. Polikarbon şeffaf levha kullanımı ise daha fazla tercih edilen modelleri arasında yerini korumaktadır. Hizmet sunulabilen alanlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir. Otomotiv (otomobillerin farları gibi), inşaat sektörü (binaların çatı kaplaması gibi), havacılık sektörü, hizmet sektörü (restoranlar, cafeler ve spor kompleksleri), tanıtım ve reklam sektörü gibi sayılabilecek alanlarda kullanım alanı bulmaktadır. Aynı zamanda kurşun geçirmez camların yapımında da kullanılmaktadır.

Polikarbon şeffaf levha ile birçok sorun sona erdirilebilmektedir. Polikarbon levhaların mimaride kullanıldığı da bilinmektedir. Polikarbon levhaların, estetik açıdan olduğu kadar işlevsel açıdan da maharetli olduğundan bahsedilebilmektedir. Bu şekilde estetik bir aydınlatma sağlanabilmektedir. Polikarbon levhaların montajı ise oldukça kolay bir işlemdir. Alüminyum çıtalar kullanılarak birleştirme işlemi tamamlanmaktadır. Bu durumun yanı sıra renk seçenekleri ile beğenilere sunulmakta olan polikarbon levhaların özellikleri arasında mukavemeti ve ısı izolasyonu yer almaktadır. Esnek bir kaplama malzemesi olması sebebiyle de sık tercih edilebilen bir tür maddedir. Ayrıca tek tarafı ultraviyole koruyucu olabileceği gibi çift tarafı da ultraviyole koruyucu olarak tasarlanabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir