4 mm polikarbon levhalar

Polikarbonat malzeme olarak geliştirilmiş ve belirli aşamalardan geçirilerek elde edilmiş plastik malzemedir. Termoplastik malzemenin çeşitli işlemler sonucunda elde edilen polikarbonat malzemeler üstün termoplastik malzeme olarak nitelendiriliri. 1956 yılında Bayer laboratuarlarında yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen polikarbonat malzemesi, dayanıklı olması ve çeşitli özellikleri kazanabilmesi dolayısı ile o günden bu güne kullanım alanı yaygınlaşarak gelişmeye devam etmektedir. İşleme konusunda zahmetli olan Polikarbonat malzemeler ticari ortamda yarı işlenmiş ve tam işlenmiş şekilde temin edilir. Bu malzemeyi yarı mamul ya da tam işlenmiş şekilde alan firmalar polikarbonat malzemesinin kullanım alanına göre işleyerek piyasa da satışını gerçekleştirmektedir.  Polikarbonat malzemelerin yarı işlenmiş şekilde olanları levhalar halinde satılmakta ve kullanım alanına göre ya levha halinde kullanılmakta ya da farklı işlemlerden geçirilmektedir.   4 MM Oluklu Polikarbonat levha bu levha türlerinden bir tanesidir.

Polikarbonat levhalar pek çok farklı sektörde kullanılmaktadır. Saydam ve yarı saydam olarak mevcut olan polikarbonat malzemeler işlevine göre çeşitli sektörlerde değerlendirilmektedir. Yapı ve seracılık sektöründe kullanılan polikarbonat ürünler ışık geçiren saydam özelliği ile bilhassa seracılıkta sıklıkla tercih edilmektedir. Seracılığın yanı sıra polikarbonat levhaları pek çok farklı sektörde kullanıldığını görmekteyiz üstelik polikarbonat levhaların farklı renkleri ve çeşitli geliştirilmiş özellikleri de bulunmaktadır. UV özelliği olan polikarbonat levhalar, saydam, yarı saydam, oluklu, oluksuz polikarbonat levhalar en çok kullanılan levhalar arasında yer almaktadır. Polikarbonat levhalar kullanım alanı geniş olduklarından dolayı talep yoğun ürünler arasında yer almaktadırlar. 4 mm oluklu polikarbonat levha ürünleri de başta seracılık olmak üzere çeşitli kapama ve çevirme amaçlı kullanılmaktadır. Polikarbonat levhalar 4 MM oluklu haricinde farklı MM kalınlıklarında da bulunmaktadır.

4 mm oluklu polikarbonat levha seracılık sektöründe oldukça fazla tercih edilen polikarbonat ürünleri arasında yer almaktadır. Polikarbonat hem dayanıklı hem de ısı geçirgen saydam bir yapıya sahiptir. Bu da polikarbonat malzemeyi seracılık sektöründe fazlaca tercih edilebilir kılmaktadır. Oluksuz olan düz levhalar ise genellikle duvar levhası şeklinde kullanılmakta olup dilenirse bu modeli de seracılıkta kullanılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir